Na horách bylo krásně...

Na začátku ledna jsme uspořádali lyžařský kurz, který nabízíme pravidelně žákům 4. a 5. ročníků. Původně bylo přihlášených na pět desítek zájemců o lyžování, ale karanténa jedné třídy nám plány trošku narušila. Kurzu se zúčastnilo nakonec 39 žáků, z nichž několik dojelo na kurz o pár dnů později, po skončení karantény. V roli instruktorů lyžování byli všichni tři naši tělocvikáři a vedoucí paní vychovatelka, která zároveň převzala i roli zdravotníka poté, co nám pozitivní PCR test den před odjezdem vyřadil z týmu naši profesionální zdravotnici.

Už řadu let jezdíme do Bedřichova, ubytováni býváme v penzionu Eva. Chalupa už má svá nejlepší léta za sebou a kdo by čekal luxus, bude zklamaný. Ubytování je ale čisté a co je hlavní – pan a paní domácí se o nás vždycky skvěle starají a jejich kuchyně, to je něco úžasného. A to je myslím nad všechen luxus :)

Sjezdové lyžování jsme si užívali na místním vleku Malinovka, párkrát jsme vyjeli i na nedaleký Severák. Vozíme s sebou i školní výbavu na běžecké lyžování, takže si děti mohly vyzkoušet i běžky a jsme rádi, že se jim to líbilo. V našem týmu byly dvě dívky, které závodně lyžují, ale také sedm úplných začátečníků, kteří stáli na lyžích poprvé v životě. I ti nejopatrnější se ale lyžovat naučili a na konci týdne dokázali sjet kopec obloučky a hlavně bezpečně. Ve druhé polovině pobytu si děti přály i noční bojovku, tak došlo i na adrenalin ?

Z kurzu se vrátili všichni celí, zdraví a snad i spokojení.

Jitka Krůtová, vedoucí kurzu

Sdílet