Pomáháme Ukrajině

Všichni s obavou sledujeme vývoj na Ukrajině, kde se už několik dnů válčí. Škola se snaží na děti působit apoliticky, avšak vůči násilí je třeba se vymezit. Jsme si vědomi toho, že některé děti mohou být ze situace vyděšené, a že někteří dospělí mohou tápat, jak vlastně s dětmi o válce mluvit. Nikdo z nás v podobné situaci nikdy nebyl... Podpůrné materiály, které škola postupně získává, proto budeme zveřejňovat v článku Válka v Evropě. 

 

Finanční sbírka 

Na popud několika žáků z 5. ročníku jsem dnes ve škole vyhlásila finanční sbírku na pomoc Ukrajině. Na recepci školy je pokladnička, do které děti i veřejnost mohou vhazovat peníze. V případě zájmu je možné využít i bezhotovostní převod na školní účet (spec. symbol 10, do poznámky uvedete Ukrajina). Peníze z kasičky i peníze zaslané na školní účet převedeme na konci týdne na Velvyslanectví Ukrajiny.

 

Hmotná sbírka

Zároveň se zapojujeme do hmotné sbírky, kterou organizuje společnost Aidgame, se kterou máme už pár týdnů naplánované kurzy první pomoci pro naše žáky. I tato sbírka bude probíhat do konce týdne. V pátek 4. 3. všechny vybrané věci předáme zástupcům společnosti Aidgame. Ještě v ten den by Vaše dary měly doputovat k Červenému kříži, který má zřízený koridor na dopravu veškeré materiální podpory přímo k ukrajinským obyvatelům. Máte-li zájem zapojit se do této materiální sbírky, přikládám instrukce jejích organizátorů...

Zásoby zdravotnického materiálu aj.

Dary pro děti

Tyto dary mají za cíl morálně pozvednout rodiny schované v bunkrech před bombardováním. Naší vizí je vzbudit empatii u našich dětí a morálně je propojit s těmi ukrajinskými. Bylo by skvělé, kdybyste dary pro děti zabalili jako dárek. 

Aidgame spolupracuje s Červeným křížem, který pomáhá nejen s logistikou (má zřízený koridor na dopravu veškeré materiální podpory přímo k ukrajinským obyvatelů), ale zajišťuje také finanční výpomoc. Na stránkách ČČK můžete přispět finanční částkou na nákup potřebných materiálů a zásob. A prosba organizátorů této materiální pomoci: BUDEME MOC VDĚČNÍ POKUD SVÉ DARY ROZDĚLÍTE NA DARY PRO DOSPĚLÉ A DARY PRO DĚTI. UŠETŘÍ NÁM TO SPOUSTU HODIN ČASU. DĚKUJEME
 
 Doufejme, že válka na Ukrajině brzy skončí, a budeme se zase plně moci věnovat příjemnějším aktivitám. 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet