Co je modrý den?

Dne 2. 4. si připomínáme Světový den porozumění autismu. Jelikož letos tento den připadl na sobotu, rozhodli jsme se, že náš "Modrý den" proběhne 5. 4. Cílem tohoto dne je pozvednout povědomí o autismu a podpořit lidi s autismem. Modrá barva je symbolem porozumění, se kterým mívají autisté  největší problém.

O celoškolní osvětu se postarali žáci z devátého ročníku. Připravili si prezentace a s úkolem seznámit ostatní děti s tím, co je to Modrý den a proč se pořádá, se po skupinách rozešli do jednotlivých tříd. Navíc vyrobili plakáty jako další informační materiál k problematice autismu a nainstalovali je na chodbě u šaten.

Nepochybuji o tom, že už všichni víme, co to ten "Modrý den" je a proč si ho připomínáme. 

Každý žák naší školy navíc vyrobí modrého papírového motýla jako svoji myšlenku na děti s autismem. Tyto motýlky vystavíme v prostorách školy, aby mezi námi mohli poletovat i nadále tak, jako bychom měli věnovat naši myšlenku lidem s autismem nejen v Den světového připomenutí autismu.

Ivana Bothová, učitelka M a HV, organizátorka akce

Sdílet