Žáci z 2.B přivítali jaro

První jarní dny jsme si s dětmi z 2. B chtěli trošku zpestřit a v rámci prvouky jsme se vydali prozkoumat přicházející jaro do přírody.

Jako první jsme navštívili farmičku paní vychovatelky Fatkové, která nám poskytla řadu velmi zajímavých informací o zvířatech a jejich mláďatech a všem co se s nimi v jarním období děje. Jako bonus jsme si mohli pomazlit malá kůzlátka a dokonce i pár slepiček se od nás nechalo pohladit. Jehňata jsme si prohlédli raději jen z poza ohradníku, poněvadž jejich tatínek Béďa se na nás zrovna
přívětivě netvářil. :-)

Dále jsme se dozvěděli spoustu novinek o pěstování rostlin a jejich velmi důležité údržbě na jaře. Prohlédli jsme si druhy stromů, podívali se na jejich počínající pupeny a snažili se určit, jaké plody na nich můžeme za pár měsíců očekávat.

Následně jsme se vydali na procházku, kde jsme hledali další znaky jara. Při naší procházce jsem si povídali o důležitosti vody v přírodě a také možných komplikacích, které by mohlo přírodě způsobit tání sněhu. Dalším tématem byl návrat ptáků z letních krajin a jejich hnízdění. Další témata už se jara tolik netýkala, ale myslím, že jsme si společný čas venku moc užili. :-)

Naši procházku jsme zakončili u tělocvičny, kde jsme si s dětmi zasadili velikonoční osení do připravených kelímků. Musím práci našich malých zahradníků velmi pochválit, protože nám všechny sazeničky krásně rostou a zdobí třídu. :-)

Šárka Fatková, třídní učitelka 2. B

Sdílet