5. A navštívila Litoměřice

Ve čtvrtek 21. dubna naše třída (5. A) navštívila město Litoměřice a Muzeum papíru. Ráno jsme vyrazili od školy autobusem, který nás dovezl až na místo. Mrholilo celou cestu, a tak jsme se báli, aby nebylo takové počasí po celý den. Nakonec se ale přeci jen udělalo hezky a trocha zimy nám nevadila. 

V Litoměřicích u nádraží nás vyzvedla paní průvodkyně, která nás provedla městem, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o Karlu IV., to že Litoměřice byly královské město, mnoho zajímavostí o K. H. Máchovi, který v Litoměřicích žil a mnoho pověstí.

Po prohlídce města jsme šli do muzea a ruční dílny papíru, tam jsme se dozvěděli jak se v Čechách vyráběl papír, jak vznikal a co všechno to obnáší. Sami jsme si papír vyrobili a s ním  i papírové ozdobičky. 

Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací a výlet jsme si moc užili!

Blanka Čížková, třídní učitelka 5. A

Sdílet