Ochutnávali jsme mléčné výrobky

Naše škola je zapojena do projektu Mléko do škol, jehož cílem je především zlepšení stravovacích návyků žáků. Přibližně jednou za dva týdny dostávají děti mléčnou svačinku, kterou si mohou sníst ve škole, nebo si ji odnesou domů. Občas se dříve objevila krabička s mlékem v potoce před školou, a proto děti nenutíme, aby si svůj příděl odnesly domů, pokud nechtějí. Pakliže o něj nemají zájem, odložíme jej na stoleček v hale, kde jsou k dispozici ostatním dětem, kteří jsou třeba většími jedlíky 

Před pár dny jsme do školy dostali mimořádnou dodávku mléčných výrobků. V krabici bylo několik druhů plátkového sýra, tavený sýr, žervé s různými příchutěmi a čtyři druhy ochuceného mléka. Pro každou třídu prvního stupně jsme připravili krabičku, která obsahovala od každého druhu pár balíčků, zbývající mléčné výrobky jsme přenesli do cvičné kuchyňky, kde je v rámci hodin vaření zpracovali žáci 6.-9. ročníku.

A jak se s ochutnávkou "popasovali" na prvním stupni, si můžete přečíst níže. V hodině prvouky, nebo přírodovědy si paní učitelky s dětmi povídali o zdravé stravě, významu mléčných výrobků a možná i o zdravotních problémech, které někomu mohou mléčné výrobky způsobovat. Pak proběhla ochutnávka a většinou i soutěž o nejchutnější výrobek :)

Níže jsou krátké reporty z některých tříd:

 

 Díky tomuto dárečku od organizátora projektu Mléko do školy, museli vyučující trošku improvizovat, ale myslím, že si to všichni užili :) Pro přiblížení atmosféry přikládáme i pár fotografií.

 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet