Výlet na veletrh vědy

Ve čtvrtek 2.6. jsme se třídou 5.B vyrazili na Veletrh vědy do pražských Letňan, který každoročně pořádá Akademie věd ČR.  Prohlédli jsme si přes 80 různých stanovišť, viděli jsme zajímavosti z vesmíru, rostlinné říše či techniky. Na chemickém stanovišti jsme vyráběli vlastní sliz, u zoologického stánku jsme si chovali pakobylky a někteří z nás dokonce ochutnali i červa. Zblízka jsme si prohlédli živé netopýry a o kus dál jsme programovali malé roboty a také jsme si vyzkoušeli pobyt ve virtuální realitě.

Cílem Veletrhu vědy je nejen popularizovat vědu, ale také podpořit nábor nových studentů, uplatnění absolventů a rozvoj pedagogů. To se moc hezky povedlo. Poznali jsme, že věda je neuvěřitelně zajímavá a zábavná a že pokud jsme ve škole nadšení pro přírodovědu, chemii nebo třeba český jazyk, můžeme se těmto předmětům věnovat po celý život.

 

Apolena Marková, třídní učitelka 5.B

Sdílet