Vylepšujeme energetickou gramotnost našich žáků

Naši školu v průběhu měsíce dubna navštívily studentky ČVUT Fakulty elektrotechnické, aby žákům devátých tříd představily různé možnosti výroby energie. Žáci se dozvěděli, co je to blackout, jaká je jeho příčina a kde na světě došlo k rozsáhlým blackoutům. Dále byli žáci seznámeni s historií výroby elektřiny od energie zvířecí, přes vynálezy Thomase Edisona a Nikoly Tesly, elektrifikaci Prahy Františkem Křižíkem, až po dnešní způsoby získávání energie. Dozvěděli se, které typy elektráren jsou nejvýhodnější finančně a nejšetrnější k životnímu prostředí, společně spočítali, jaká je průměrná roční spotřeba  energie běžné české domácnosti a kolik stojí. Nakonec studentky žákům vysvětlily, jakým způsobem funguje jaderná energetika, která je dnes velkým tématem nejen v České republice.

 

Michaela Nikodymová, vyučující přírodopisu

Sdílet