Dobrodružná plavba

Žáci pátého ročníku v rámci adaptačního týdne podnikli dobrodružnou plavbu. Cílem bylo objevit Nový svět, což samozřejmě primárně bylo inspirováno výročím objevení Ameriky, ale zároveň to lze chápat i jako objevení Nového světa své třídy. 

Čekala je celotýdenní hra, kdy prostřednictvím splněných úkolů získávali potřebné body k překonání jednotlivých etap herního plánu. Na začátku každé dobrodružné plavby je potřeba doplnit zásoby, proto jsme pekli ovesné sušenky a soutěžili o nejlepší výtvor. Byly výborné a krásně nazdobené. Podnikli jsme i výpravu do Podmořského světa v Holešovicích, kde nás pan průvodce seznámil s taji hlubinného života. Vytvořili jsme papírové lodičky, malovali podmořské příšery a samozřejmě hráli řadu her. 

Námořníci ve službách Kryštofa Kolumba, kterými byli právě žáci pátého ročníku, zvládli plavbu na výbornou a dosáhli kýženého cíle - Nového světa.

 

Ivana Bothová, třídní učitelka 5. třídy

Sdílet