Jak bylo v Dvoře Králové?

Začátkem září se třídy 6. A a 6. B vydaly na 3denní výjezd do Dvora Králové nad Labem. Moc jsme se těšili, jelikož nás čekalo přespávání v samotné zoologické zahradě.


Od školy jsme vyjížděli v úterý 6. září, naše první návštěva byla v pevnosti Josefov, kterou nechal v 18. století vystavět Josef II. Nejdříve jsme se dozvěděli něco o historii pevnosti a pak nás pan průvodce vzal do podzemí, kde jsme si sami svítili svíčkami, dokonce v jednu chvíli zapnul reproduktory, do kterých pustil zvuk střelby a křiku a my jsme si tak vyzkoušeli, jaké to asi bylo, když se v pevnosti bojovalo. Poté jsme se vydali na zámek Kuks, který původně sloužil jako lázně pro vojenské veterány, odtud jsme se vydali na 4 km dlouhou procházku do lesa, kde jsme si prohlédli Braunův Betlém, který je vytesaný přímo do skály. Po tak náročném dni jsme vyrazili do kempu, který je součástí zoo, hned u vstupu, nás vítaly zebry a žirafy. V kempu jsme si sami postavili stany a ještě po večeři jsme se vydali do bazénu a vířivky.


Rána ve stanu byla poměrně chladná, ale nám to vůbec nevadilo, jelikož nás čekala snídaně formou švédských stolů. Moc jsme si ji užili, mohli jsme si vybrat od koblih, vajíček, sýrů až po párky, ovocné saláty a další dobroty. 


Druhý den jsme před sebou měli prohlídku zoo a safari, na které jsme se moc těšili. V zoo jsme viděli slony, hrochy, bojující nosorožce a například opice, které se o sebe navzájem moc hezky staraly. Nakonec jsme nasedli do safari busu, viděli jsme zebry, antilopy, kudu, atp. největší radost nám však udělaly žirafy. Jedna z žiraf šla po silnici, kde jsme zrovna projížděli, vítala našeho řidiče autobusu, na kterého byla zvyklá a tím jak byla blízko si ji někteří z nás mohli pohladit, byl to neopakovatelný zážitek.


Po nabitém dni jsme se vydali do našeho kempu a měli jsme volný podvečer, někteří z nás si šli zaplavat, někteří šli hrát volejbal a někteří zůstali ve stanech, hráli hry anebo si povídali. Každopádně den jsme si moc užili.


Poslední den, jsme si hned před snídaní poskládali stany a zabalili všechna svá zavazadla, poté opět následovala námi tak oblíbená snídaně a pomalu jsme vyjížděli na náš předposlední výlet, do Hořic. Zde jsme se dozvěděli něco o hořických trubičkách, výrobnou nás provedl samotný pan ředitel a každý z nás si mohl vyzkoušet "umotat" hořickou trubičku. Nakonec jsme se vydali na zříceninu hradu Trosky, cesta do kopce nás trochu zmohla, ale za výhled, který se nám pak z Trosek naskytl, stála.


K večeru jsme již dorazili ke škole, výlet jsme si moc užili a těšíme se na další...

Blanka Čížková, třídní učitelka 6. A

Sdílet