Trenéři ve škole

Už měsíc navštěvují hodiny tělesné výchovy v třídách 1.-5. ročníku trenéři různých sportů. Vždy jednu hodinu z dvouhodinového bloku tělesné výchovy vedou vyučující v tandemu s trenéry. Trenéři jsou zkušenými sporťáky, navíc prošli školením pořádající organizace, která projekt Trenéři ve škole provozuje. Hlavním cílem projektu je rozhýbat i ty děti, které tělocvik nemají mezi svými favority. A podle vyjádření učitelů se to daří.

Vždy po čtyřech nebo pěti týdnech se sporty prostřídají, aby si děti vyzkoušely co nejpestřejší aktivity. Máme za sebou čtyři týdny, ve kterých jsme v úterý na hodinách tělocviku měli trenéra kriketu, na středečních hodinách spolupracoval trenér florbalu, čtvrteční tělocviky rozhýbal trenér lakrosu a v pátek si tělocvik užily děti s trenérem fotbalu. Tento týden dochází na střídání. Úterý bude následující měsíc patřit fotbalu, středa kriketu, čtvrtek florbalu a pátek lakrosu. v polovině listopadu se opět sporty o den posunou a po Vánocích ještě jednou. Ve druhém pololetí bychom rádi sporty obměnili. Chtěli bychom zapojit atletiku, gymnastiku, tanec a úpoly... Hledáme ale vhodné trenéry, kteří by chtěli na projektu spolupracovat. Jste to Vy? Nebo o někom vhodném víte? Dejte nám vědět... Zprostředkujeme setkání s organizátory projektu, kteří Vám řeknou více. 

Děti jsou nadšené a na hodiny se těší, stejně jako učitelé. I pro ně jsou hodiny s trenéry přínosné a inspirující. Projekt hodnotíme jako velmi přínosný a moc rádi bychom v něm s podporou našeho zřizovatele, který projekt financuje, pokračovali i v příštích letech. 

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Sdílet