Dobrá zpráva o konci světa

Ve středu 16. 11. byli žáci 6.A na projekci dokumentu Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa. Dokumentem provázel cestovatel Petr Horký a egyptolog Miroslav Bárta. Dokument se zabýval nejen změnami různých civilizací, ale i jejich zánikem. Na první pohled se může zdát, že dokument byl velmi depresivní a nijak povzbudivý pro dnešní nelehkou dobu. I když dokument obsahoval realistické záběry, jako je válka na Ukrajině, dobrovolné bičování a ukřižování se k uctění památky Ježíše (tzv. flagelanti) či různé tradice a rituály domorodých kmenů v Africe atp.; bylo cílem dokumentu nás ubezpečit, dát nám naději. Přemýšlet o tom, jak my sami, každý jednotlivec se chová nejen ke světu obecně, ale i ke svému nejbližšímu okolí. Uvědomit si, jak každý z nás může pomoci, alespoň maličkostí.


I když byl na jednu stranu dokument smutný a nutil nás k přemýšlení o tom, jak časem bude naše planeta a naše domovy vypadat, v samotném závěru byl povzbudivý, jelikož nás ubezpečil, že pokud se budeme zajímat o naši zemi, svět a celkově o naši planetu, budeme se o ni starat, nezatěžovat ji, pak to nemusí vůbec špatně skončit...

Blanka Čížková, třídní učitelka 6.A

Sdílet