Mikroskopování v Černošicích

Navázali jsme spolupráci s černošickou základní školou, která disponuje nově vybavenou přírodopisnou učebnou. Paní učitelka přírodopisu pozvala naše žáky ze šestých třídy, aby si zde vyzkoušeli mikroskopování a pozorování binolupami.

V prosinci tak žáci 6. A a 6. B vyrazili objevit mikroskopický svět hmyzu. Cestu do a z Černošic jsme absolvovali pěšky a spojili jsme tak výuku přírodopisu s pobytem na sluníčku a čerstvém, i když poněkud mrazivém, vzduchu. V přírodovědné učebně jsme nejprve zhlédli krátké video o stavbě těla hmyzu, aby šesťáci věděli, co je v okulárech mikroskopů a binolup čeká. Poté ve skupinkách pozorovali různé druhy hmyzu, které jim paní učitelka nasbírala. K vidění byly všem dobře známé mouchy a včely, ale také třeba svlečka kudlanky nábožné. Pro odvážlivce byli připraveni i pavouci, kteří sice nepatří mezi hmyz, ale jejich pozorování je také velmi zajímavé. Nakonec vzali pavouky na milost všichni šesťáci a pořádně si prohlédli jejich chlupatá osminohá těla.

Když se všichni dostatečně vynadívali, rozloučili jsme se paní učitelkou a její přírodovědnou učebnou a vyrazili jsme zpět do Lipenců. Cestou jsme se zastavili v cukrárně, abychom se zahřáli a odměnili za naši přírodovědnou misi.  

Michaela Nikodymová, vyučující přírodopisu

 

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet