Lyžák se uskutečnil

Již každoročně pořádá naše škola lyžařský kurz v Bedřichově pro zájemce ze 4. a 5. tříd. Jinak tomu nebylo ani letos, přihlásilo se nám opět skoro pět desítek dětí. Letos nám sněhové podmínky však nepřály. Nejprve jsme byli donuceni kurz přesunout z ledna na březen a doufali jsme, že bude sníh. V březnu to také nebylo z hlediska sněhu optimální, my si však nenechali zkazit radost a vyrazili jsme s dětmi do Bedřichova. Na kurz jeli všichni tři naši tělocvikáři, třídní učitelka 4.B, paní zdravotnice a část kurzu zde také strávila paní ředitelka a vedoucí školní družiny.

 

Lyžovat jsme jezdili autobusem do 10 minut vzdáleného Severáku, kde ještě neukončili sezónu. Ačkoliv nám zbytky sněhu tály pod nohama, nakonec se nám povedlo lyžovat v pondělí, úterý a středu. Ve středu jsme pro děti uspořádali v rámci družstev závody, večer v jídelně pak proběhlo vyhlášení výsledků a předávání diplomů a sladkých odměn. Ve čtvrtek jsme s dětmi vyrazili na nedalekou rozhlednu Královka, zahráli si nějaké venkovní hry a uspořádali pro děti noční bojovku. Deštivý pátek jsme využili k návštěvě liberecké IQ Landie, kde se dětem velmi líbilo a byl problém je dostat zpátky do autobusu. :)

 

Z kurzu se vrátili všichni celí, zdraví (v rámci možností) a snad i spokojení. Již nyní objednáváme lepší sněhové podmínky na příští rok a těšíme se na nové zájemce o lyžařský kurz.

 

Jitka Schmiegerová

Sdílet