Jak si užily děti z družiny zvířátka

Na další výlet s družinou jsme se vypravili do Zookoutku Malá Chuchle. U školy jsme nastoupili na autobus a jeli do Malé Chuchle. Poté nás čekal menší výšlap lesem, který děti i paní vychovatelky zvládly na jedničku.

V zookoutku už na nás čekali páni lektoři. A tak mohla začít komentovaná prohlídka. Děti se zde seznámily se zvířátky, která se kvůli svému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody.
Viděly muflony, daňky ,rysa ostrovida, lišku obecnou, psíka mývalovitého, norka. Pan lektor děti seznámil i se zástupci ptačí říše. Čím se který druh živí, jak je od sebe rozeznat. 

Největší zážitek, u některých trošičku i strach, děti měly, když si z bezprostřední blízkosti mohly nakrmit divoké prase. Kdo chtěl, dostal piškoty, které divočákům moc chutnaly. Srnky zase krmily tvrdým pečivem a mohly si je i pohladit.
Nakonec byla ukázka paroží a kůží, vše si mohly děti opatrně osahat. Velký úspěch měl i stánek s občerstvením.

Zpáteční cesta nám utekla rychle, šlo se z kopce a děti se už těšily domů, aby rodičům mohly  vyprávět své zážitky.

Dagmar Sakařová, vychovatelka
 .

Sdílet