Běhali jsme a pomáhali

Květen je u nás ve škole každoročně bohatý na různé akce. Jednou z  nich je i Run and Help, tedy běhání, které pomáhá. Akce se koná pod záštitou Konta Bariéry a má hned dva cíle - pomoci potřebným a také trochu i sobě :)

Potřebným pomáháme finančním příspěvkem, který jsme u nás zvolili spíše symbolicky. Nastavili jsme částku 10 Kč, ale často přispívají účastníci i vyššími částkami. Pomáhá se totiž těm, kteří to potřebují. V letošním roce se vybíraly peníze na protézy, konkrétně na "chytré ruce". Částka, kterou jsme společně vybrali, se bude dělit mezi Dominika a Terezu. Oba potřebují novou protézu, která jim zlepší kvalitu jejich života bez ruky... 

A jak pomáháme sobě? Každý, kdo se zapojí a věnuje svůj finanční příspěvek, se zároveň proběhne, čímž udělá dobrou věc i pro své tělo, pro svou kondici. Běhali jsme jako obvykle kolem fotbalového hřiště. Podrobnější informace o vzniku a smyslu akce jsou v článku z roku 2016, kdy jsme se do akce zapojili poprvé... 

A jak dopadl letošní ročník? Opět se do něj zapojily děti z mateřské školy, naši žáci a v odpoledních hodinách i lipenecká veřejnost. Tradičně se kromě jednotlivců zúčastnili a přispěli i hasiči a fotbalisté. Jako každý rok se účastníci mohli odměnit sladkým melounem, který jako svůj příspěvek darovala firma Anecoop. 

Částka, kterou jsme společně vybrali, tedy 35 293 Kč, bude rozdělena mezi Dominika, který byl tváří letošního ročníku, a Terezu, českou paraatletku, která byla naším hostem v dopolední části. Z finanční částky máme velkou radost, ale možná ještě větší radost máme z toho, s jakou vervou se některé děti do běhání pustily. Nebylo totiž nijak mimořádné, když děti dopoledne naběhaly více než 10 koleček, každé cca 380 m, a více než 20 žáků dokonce uběhlo 20 a více koleček, tedy více než 7,5 km! Radost máme i z toho, že v letošním ročníku padl rekord v počtu naběhaných kilometrů. Sečteme-li vzdálenost, kterou uběhly děti z mateřské školy, které jsme navštívili u nich na zahradě, a k tomu přidáme kilometry našich žáků i odpoledních účastníků běhu, dostaneme se k číslu 1 399. Přesně 1 399 km jsme letos naběhali. 

Poděkování patří všem, kteří se rozhodli této akce zúčastnit, a svým dílem přispěli těm, kteří v životě musí překonávat větší překážky, než my ostatní. Děkujeme za finanční částku, která už je na Kontě Bariéry připravena k uhrazení statisícových částek za chytré protézy pro malé i velké... Děkujeme za to, že jste si den užili s námi :)

Jitka Krůtová, ředitelka školy 

 

Sdílet