Sedmáci dosáhli vysoce nadprůměrných výsledků

Každý rok prověřujeme úroveň vědomostí našich žáků prostřednictvím SCIO testů. Žáci sedmých tříd provedli v uplynulém školním roce test studijních předpokladů a poté byli testování z českého jazyka a matematiky. Jejich výkony byly porovnány s jejich studijními předpoklady, z čehož vyplývají zajímavé informace. Některé děti svůj potenciál nevyužívají naplno, jedou jen „na půl plynu“, někteří jedinci pracují na hranici svého maxima a vždy se najde někdo, kdo podává výkony nad hranicí svých možností, což svědčí o svědomité domácí přípravě… 

Testů pro 7. ročník se zúčastnilo 38 našich žáků, z nichž většina absolvovala všechny tři části testů. Jejich výkony byly porovnány a výkony ostatních žáků sedmých tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kterých bylo více než 6 400.

V testu z českého jazyka byly výsledky našich sedmáků lepší než u 80 % zúčastněných škol, v matematice se naše škola zařadila dokonce mezi 10 % nejúspěšnějších škol. Ve výsledcích, které škola dostane k dispozici, jsou označeni žáci, kteří v daném testu dosáhli vysoce nadprůměrného až špičkového výsledku, podobně jsou označení žáci, kteří naopak dosáhli hodně podprůměrného až slabého výsledku. Vždy jsou to výsledky mezi 15 % nejlepšími, nebo naopak 15 % nejslabšími výkony ze všech testovaných. Zatímco za nejslabší výkony bylo označeno pět testů, mezi 15 % nejúspěšnějšími se naši žáci v některém z testu zařadili celkem 44 krát, šesti žákům se to podařilo zároveň ve všech třech testech, tedy v testu studijních předpokladů, testu z českého jazyka a matematiky. Jeden žák, Samuel Trča, byl dokonce vyhodnocen jako nejúspěšnější v kraji, protože jeho výkony v obecných studijních předpokladech a matematickém testu byly stoprocentní! Gratulujeme Samovi a přejeme mu hodně štěstí při studiu na šestiletém gymnáziu, na které nastupuje po skončení prázdnin.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet