Osmáci dostanou zpětnou vazbu na svůj výběr střední školy

Žáky osmých ročníků v příštím školním roce čeká důležité rozhodnutí. Budou si vybírat střední školu, která tak trošku určí, jakým směrem se život každého z nich bude ubírat. K jejich rozhodnutí jim možná mohou trošku pomoci SCIO testy, které absolvovaly v uplynulém školním roce.

Výkony ve vědomostním testu z matematiky a českého jazyka jsou porovnány s výsledky testu jejich studijních předpokladů. Z porovnání je patrné, kdo z nich pracuje na hranici svých možností a komu stačí jet jen na půl plynu. Žáci navíc označili školu, o které uvažují, a společnost SCIO jim na základě jednoduché analýzy okomentovala jejich volbu. Ve většině případů byla jejich volba označena jako odpovídající, resp. jejich předpoklady pro zvolenou střední školu jako vynikající, velmi dobré, nebo přiměřené. Ve čtyřech případech byl výběr označen jako ne zcela vhodný a jejich předpoklady pro zvolenou školu byly označeny jako nízké, ve dvou případech jako zcela nedostatečné… Na druhou stranu ve čtyřech případech byla zvolená střední škola vyhodnocena jako nevhodná z opačného důvodu – žák podává velmi dobrých výkonů a volí příliš jednoduchou cestu.

Zprávu, kterou SCIO pro každého účastníka vypracovává, dostanou děti hned na začátku školního roku, aby případně měli čas své rozhodnutí přehodnotit.

Testů se zúčastnilo kromě našich 37 osmáků také více než pět tisíc žáků tohoto ročníku (nebo odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií) z celé České republiky.

Jitka Krůtová, ředitelka školy

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet