Sedmáci byli na adapťáku

V úterý 5. 9. vyrazily třídy 7.A a 7.B na adaptační pobyt do Sedmihorek. Ráno jsme vyráželi MHD směr Praha hlavní nádraží a odtud vlakem do Sedmihorek s přestupem v Hradci Králové.
Cestu vlakem jsme si moc užili, povídali jsme si, co všechno jsme o prázdninách zažili, hráli hry a těšili se na společně strávené chvíle, které nás čekali. 


Kolem druhé hodiny jsme již byli v kempu, ubytovali jsme se, někteří byli ve svých stanech, někteří ve stanech s podsadou a v chatkách. Hned odpoledne jsme si zahráli několik her a navštívili jsme tamější hernu. A jelikož byla v kempu písečná pláž spolu s rybníkem, těšili jsme se moc do vody. Nakonec jsme zjistili, že voda je poměrně studená, a tak se vykoupalo jen několik otužilců.


Ve středu ráno jsme se rozdělili do tří skupin, jedna skupina šla na koloběžky, druhá na lana (pak se prohodily) a třetí vyrazila na procházku po Malé Skále, kdy viděli Pantheon a navštívili hrad Frýdštejn, kde se například natáčela pohádka O princezně Jasněnce. V odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět do kempu. Celý den jsme si moc užili.


Ve čtvrtek jsme pak před sebou měli výšlap na hrad Valdštejn a zámek Hrubá Skála, celou cestu jsme byli obklopeni překrásnou krajinou. V průběhu cesty jsme plnili různé úkoly ve skupinách a soutěžili tak o odměny. Večer nás pak v kempu čekala bojovka, kterou jsme též absolvovali ve skupinkách. Chodit večer po lese byla skutečně výzva.


V pátek ráno jsme vyrazili na vlak a zpět domů, v odpoledních hodinách jsme již byli u školy a společně se těšili na vyhlášení výsledků, jak se který tým umístil.


Adaptační pobyt jsme si velmi užili a těšíme se na další společnou akci.

 

Blanka Čížková, třídní učitelka 7.A

Sdílet