Pěšky do školy

Opět jsme se zúčastnili celostátní akce Pěšky do školy! Tato akce probíhá v rámci Evropského týdne mobility každoročně ve druhé polovině září. Cílem výzvy Pěšky do školy je snížit množství aut v okolí školy a zvýšit počet dětí chodících do školy pěšky. V okolí školy se tak zvýší bezpečnost, děti budou mít lepší kondici a budou dýchat čistší vzduch bez zplodin z výfuků aut. Kromě těchto benefitů je ve výzvě možné vyhrát i pěkné ceny, což se naší škole v minulosti již podařilo.

Stejně jako loni se do výzvy zapojila celá škola. Každá třída celý týden monitorovala svůj způsob dopravování do školy. Body mohly děti získávat nejen za cestu pěšky, ale i na kole, koloběžce nebo autobusem. Půl bodu se dalo získat i když děti vystoupili z auta o pár set metrů a zbytek došli pěšky. Zkrátka každý krok se počítá!

 V rámci akce Pěšky do školy organizujeme i různé doprovodné aktivity. Zopakovali úspěšnou loňskou akci „Doprovázení prvňáčků a druháčků“. Dobrovolníci z druhého stupně doprovázeli 4 dny malé školáčky z prvních a druhých tříd. Svěřené děti si vyzvedli u nich doma a doprovodili je do školy. Pro velké děti to byla možnost vyzkoušet si postarat se o mladší děti, malí školáci mohli poznat nového kamaráda z vyššího ročníku. Ve čtvrtek na děti, které nepřijely ke škole autem, čekala odměna. Šesťáci si pro ně připravili uvítání ve formě různých dobrot a cukrovinek, které si po ránu každý s chutí dal.

Všem aktivním školákům, rodičům i pedagogům děkujeme za účast.

 

Michaela Nikodymová, vyučující přírodopisu

Sdílet