Modrý den – zrušen

Ve čtvrtek 2. dubna již potřetí podpoříme "Světový den zvýšení povědomí o autismu. V tento den si lidé na celém světě připomínají zvláštní svět autistů, kterému se snaží porozumět. Budovy bývají v ten den večer nasvíceny modrým světlem a lidé chodí v oblečení modré barvy, která je symbolem osvětové kampaně Porozumět autismu.
Do školy všichni přijdeme v modrém oblečení, abychom posílili v dětech soucítění s těmi, kterým osud do cesty položil překážku, kterou sami odstranit nemohou, a potřebují k tomu naši pomoc. V tomto týdnu si děti ve škole budou povídat se svými učiteli o autismu a seznamovat se s projevy autistů, které se mohou u jednotlivých případů velmi odlišovat. Budou si také povídat o tom, jak svým chováním můžeme autistům komunikaci s námi ostatními usnadnit.

Sdílet
+ Přidat do Google kalendáře